Bagażniki rowerowe – niezbędne wyposażenie podczas podróży z dzieckiem

Bagażniki rowerowe – niezbędne wyposażenie podczas podróży z dzieckiem

30 października 2018 0 przez admin

Jazda na rowerze niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wybór właśnie tego środka transportu. Taka forma aktywności fizycznej to również doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Wycieczki rowerowe poprawiają samopoczucie, pomagają się zrelaksować i oderwać od codzienności.

Rodzinne wycieczki rowerowe

Rodzinne wycieczki rowerowe zyskują coraz większą popularność. Sezon rowerowy rozkwita już wczesną wiosną. Głównymi zaletami tego typu wypoczynku są: spajanie więzi, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz niezapomniane wrażenia. O czym należy pamiętać, wybierając się w trasę? Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo i wygodę nie tylko dzieci, ale również rodziców. Niezbędnymi akcesoriami są zatem kaski, bagażniki rowerowe oraz różnego rodzaju ochraniacze. Rowery koniecznie muszą być dokładnie sprawdzane, poddawane regularnym przeglądom technicznym i regulacjom. Oprócz tego trzeba zaopatrzyć się w wodę, niezbędny prowiant, podstawowe środki opatrunkowe i oczywiście dobry humor. Wtedy wycieczka rowerowa będzie stanowić przyjemność dla całej rodziny. Ze względu na znaczny ekwipunek niezbędny podczas podróży z dzieckiem, trudno wyobrazić sobie wycieczkę rowerem bez bagażnika.

Sposoby przewożenia dziecka

Wiek dziecka i jego umiejętności decydują o tym, czy powinno ono poruszać się po drodze samodzielnie, czy siedzieć na jednym rowerze wspólnie z rodzicem. Możliwe opcje przedstawiają się następująco:

  • Samodzielna jazda dziecka – wybierając się w dłuższe trasy, dziecko powinno posiadać wszystkie niezbędne umiejętności do poruszania się rowerem oraz znać zasady bezpieczeństwa.
  • Przewożenie dziecka w foteliku – w tym celu niezbędne są bagażniki rowerowe, do których przymocowuje się foteliki.
  • Przewożenie dziecka w przyczepce – przyczepka powinna być przede wszystkim bezpieczna oraz trwała. Przeznaczona jest ona już dla najmłodszych dzieci, nawet od pierwszego miesiąca życia.

Jak wybrać odpowiednie bagażniki rowerowe?

Na rynku dostępny jest duży wybór bagażników. Dopasować je można do każdego typu roweru oraz rozmiaru i szerokości kół. Montaż bagażnika możliwy jest nad tylnym kołem, z przodu lub na sztycy. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na wagę bagażnika, jakość jego wykonania oraz zastosowane w nim udogodnienia. Ceny wahają się w granicach 40-500 zł. Najczęściej bagażniki wykonane są z konstrukcji aluminiowych, stalowych oraz rurek tytanowych. Na stronie https://www.rowertour.com/c/49/bagazniki-rowerowe można porównać bagażniki rowerowe oraz wybrać odpowiedni dla siebie model. Wybierając się na rodzinną wycieczkę, warto zaopatrzyć się również w kosze rowerowe, które umożliwiają przewożenie niezbędnego ekwipunku.