Ekologiczne meble z palet – z czego wynika ich sukces?

Ekologiczne meble z palet – z czego wynika ich sukces?

30 października 2018 0 przez admin

Meble z palet nadal nie przestały wychodzić z mody. Różnego rodzaju stoliki z europalet albo fotele, jeszcze niedawno występowały tylko i wyłącznie w mieszkaniach studenckich. Obecnie można je spotkać nawet w eleganckich salonach. Ekologiczne meble z palet zaczęły bowiem być postrzegane nie jako wyjątkowo tanie rozwiązanie, ale jako elegancki wystrój wnętrza.

Początkowo meble z palet były alternatywnym rozwiązaniem dla młodych osób, które urządzały swoje pierwsze mieszkania. Obecnie w ekologicznych meblach z palet zaczęły specjalizować się coraz poważniejsze firmy, takie jak http://siedzenapalecie.pl/ Meble tego rodzaju można już znaleźć w mieszkaniach o praktycznie każdym standardzie. Z palet powstają nie tylko stoliki, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Możliwe jest uzyskanie z nich także regałów, wieszaków, foteli, łóżek, czy nawet półek.

Jakie są zalety ekologicznych mebli z palet?

Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą ekologicznych mebli z palet jest ich niepowtarzalność. Obecnie na rynku jest coraz więcej firm, które specjalizują się w tego rodzaju meblach, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby oryginalnie i jedynie w swoim rodzaju urządzić wnętrze domu. Oczywiście najlepiej będą się one prezentowały w towarzystwie innych mebli, czy dodatków charakteryzujących się nieszablonową konstrukcją.

Ekologiczne meble z palet, o ile zostaną właściwie dobrane, mogą świetnie wkomponować się również w inne style aranżacyjne. Ogromną zaletą tego rodzaju mebli jest również funkcjonalność. Meble z palet mogą zostać dopasowane praktycznie do każdego projektu.

Czy można samodzielnie wykonać ekologiczne meble z palet?

Wykonanie ekologicznych mebli z palet wbrew pozorom nie należy do bardzo trudnych zadań, choć estetyka mebla może nie być tak dobra, jak w przypadku modeli z salonu. Pierwszym krokiem jest wyszlifowanie drewna, co ma na celu pozbycie się drzazg. Drugim etapem jest zaimpregnowanie. Impregnaty można z powodzeniem kupić w profesjonalnych marketach budowlanych. Z kolei osoby, które chcą zmienić kolor drewna, powinny użyć bejcy barwiącej, co dodatkowo odpowiednio zabezpieczy drewno.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również białe ekologiczne meble z palet. W celu ich uzyskania należy pomalować palety białą farbą do drewna. Oczywiście zdecydowanie najbardziej popularnymi meblami z palet są stoliki. Warto pamiętać, że przed stawianiem na nich różnego rodzaju naczyń, powinno się wcześniej przykryć je taflą szkła. Mebel będzie znacznie mobilniejszy, gdy zostaną do niego przykręcone kółka.