Adwokat dla firmy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Adwokat dla firmy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

4 października 2022 0 przez admin

Coraz więcej firm decyduje się obecnie na korzystanie z usług prawnych. Specjalnie z myślą o nich powstała również specjalna oferta – obsługa prawna firm. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy adwokata obsługującego klientów biznesowych? Dlaczego warto zdecydować się na jego wsparcie?

Z jakimi problemami prawnymi stykają się firmy?

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić swoją działalność w ramach określonych przepisami prawa. Właśnie dlatego w sytuacji, gdy dochodzi do ich naruszenia, może on również narazić się na spore problemy, między innymi na nałożenie kar, a nawet w skrajnych przypadkach na ograniczenie lub pozbawienie wolności.

Przedsiębiorcy w swojej codziennej działalności stykają się z różnymi problemami prawnymi. Dotyczą one bardzo często poniższych dziedzin prawa:

 • prawo handlowe
 • prawo gospodarcze
 • prawo pracy
 • prawo zamówień publicznych
 • prawo odszkodowań
 • prawo karne

Problemy mogą mieć zróżnicowany charakter, na przykład mogą one dotyczyć nieuczciwej konkurencji, nierzetelnego kontrahenta, który nie płaci za wykonane usługi lub produkty, problemów wynikających z naruszenia prawa autorskiego, a to jedynie parę przykładowych sytuacji.

Jeżeli zatem właściciel firmy nie wie, jak powinien on postąpić w danej sytuacji, rozwiązaniem staje się skorzystanie pomocy prawej – adwokat może wtedy zapewnić kompleksowe wsparcie związane z daną sytuacją i wyjaśnić niezrozumiałe kwestie.

Pomoc prawna dla firm – doraźna czy w formie umowy?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przedsiębiorcy mogą obecnie skorzystać z usług prawnych nie tylko doraźnie, ale również mogą wybrać obsługę prawną, która przeznaczona jest właśnie dla nich.

Obsługa prawna firm polega na oferowaniu usług w ramach zawartej pomiędzy kancelarią prawną a firmą umowy. Najczęściej umowy te mają określony charakter wynikający z wybranego pakietu obsługi, ale mogą być również dopasowane do potrzeb klienta, by zawierać określone usług. Opłata za usługi jest stała i ma formę abonamentu. Gdy klient potrzebuje pomocy prawnej, może wtedy po prostu zwrócić się do kancelarii, która pomoże mu bez dodatkowych kosztów. Wobec tego adwokat jest wtedy stale do dyspozycji klientów i może szybko pomóc im w problematycznych sytuacjach.

Z kolei doraźna obsługa prawna dla firm jest wybierana głównie wtedy, gdy firma na co dzień nie styka się z różnymi problemami prawnymi, więc nie korzysta ona z usług adwokatów bardzo często. Jest to wtedy bardziej opłacalne cenowo rozwiązanie.

Korzyści pomocy prawnej dla firm – dlaczego warto?

Usługi prawne dla firm mają wiele korzyści, dlatego też warto z nich korzystać, gdy będą one konieczne. Jakie są ich najważniejsze atuty?

 • Szybka pomoc prawnika z dużym doświadczeniem w danej dziedzinie pozwoli na uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytania bez czekania.
 • Wsparcie prawne pozwala na bezpieczniejsze prowadzenie działalności gospodarczej, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów można skonsultować się z prawnikiem.
 • Pomoc prawna może odbywać się w różnych formach, między innymi w kancelarii, ale również w biurze klienta, a także na odległość – przez internet, telefon.
 • Przystępne ceny stałej obsługi prawnej w porównaniu do tych samych usług zamawianych doraźnie, co zmniejsza koszty firmy.
 • Firma uzyskuje profesjonalny wizerunek w kontaktach z kontrahentami i klientami, gdy reprezentuje ją prawnik.

Pełen zakresu usług prawnych dla firm oferuje Kancelaria Adwokacka Adwokat Katarzyna Tomczak Trochimiuk z Gliwic.