Traktorek kosiarka Iseki – funkcje, korzyści i ceny

Traktorek kosiarka Iseki – funkcje, korzyści i ceny

22 sierpnia 2022 0 przez admin

Małe urządzenia używane w gospodarstwach rolnych są obecnie bardzo popularne. Dzisiaj przyglądamy się bliżej możliwościom, jakie dają traktorki korsarki od popularnej firmy japońskiej Iseki.

Traktorek kosiarka – co to za urządzenie?

Prowadzenie koszenia to jedna z podstawowych prac w gospodarstwie rolnym. Gdy do skoszenia jest większy obszar, w takim przypadku warto zastosować sprzęt usprawniający prowadzenie robót.

Dzisiaj coraz częściej w gospodarstwach spotykane są traktorki kosiarki, czyli urządzenia samojezdne, za pomocą których możliwe jest szybkie i skuteczne koszenie traw.

Traktorek kosiarka jest rodzajem sprzętu wyposażonego w noże koszące, stanowisko operatora oraz kierownicę. Dzięki niemu możliwe jest sprawne koszenie trawy na większych i mniejszych obszarach, nawet o powierzchni wynoszącej >5000 m2.

Tego typu urządzenia wyposażane są głównie w sprawne silniki Diesla, które zapewniają wysoką trwałość oraz niezawodność pracy.

Często użytkowanym modelem jest traktorek kosiarka Iseki – ten japoński producent specjalizuje się w projektowaniu i dostawie nowoczesnych urządzeń dla rolnictwa i ogrodnictwa, które ze względu na swoje kompaktowe wymiary zapewniają efektywne działanie, niskie koszty eksploatacji oraz maksymalną wygodę prowadzenia.

Jakie funkcje oferują traktorki kosiarki?

Głównym zadaniem traktorków kosiarek jest koszenie trawy. Bardzo dobrze sprawdzają się one wtedy w gospodarstwach rolnych, a także w ogrodach o większej powierzchni, gdzie należy szybko skosić trawę na dużej przestrzeni.

Skoszona trawa może być od razu wrzucona do dużego kosza, ale również może być ona rozdrobniona i rozrzucona po powierzchni, stanowiąc naturalny nawóz. Do tego celu służą specjalne systemy do mulczowania.

Warto również wskazać, że traktorki do koszenia mogą mieć dodatkowe akcesoria, dzięki czemu można poszerzyć ich zastosowanie. Przykładowo mogą być one przeznaczone do przetransportowania ładunków za pomocą przyczepki albo przeprowadzić odśnieżanie z użyciem dołączanego pługu śnieżnego.

Kupując traktorek kosiarka Iseki, można prowadzić szereg prac, ponieważ firma Iseki oferuje swoim klientom dostęp do różnorodnych akcesoriów, które można dobrać do własnych potrzeb, aby prowadzenie prac było wygodniejsze.

Korzyści wynikające z używania traktorków kosiarek

Zastosowanie kosiarek w formie samojezdnych traktorków jest związane z wieloma korzyściami. Dlaczego warto zdecydować się na kupno tego typu sprzętu do swojego gospodarstwa albo ogrodu?

Do najważniejszych zalet związanych z używaniem kosiarek samojezdnych zaliczane są:

  • szybkość prowadzonych prac – można wykonać je znacznie prędzej niż z użyciem innych sprzętów, na przykład kosiarek ręcznych czy kos spalinowych
  • wysoki komfort robót – można prowadzić sprzęt, korzystając z wygodnego siedziska operatora
  • dodatkowe funkcjonalności – za pomocą tego typu sprzętu można również wykonywać inne prace w gospodarstwie rolnym, ogrodzie zależnie od posiadanego wyposażenia dodatkowego

Ile kosztują traktorki kosiarki Iseki?

Ceny tego typu sprzętu zależne są przede wszystkim od jego wariantu. Rozpoczynają się one już od około 10 tysięcy złotych za mniejsze modele, natomiast w przypadku większych należy liczyć się z wydatkiem nawet około 50-200 tysięcy złotych.

Więcej informacji dotyczących sprzętu firmy Iseki można znaleźć w sklepie internetowym HBT prowadzącym jego sprzedaż:https://www.hbt.com.pl/kosiarki-samojezdne-iseki.

Zatem zakupienie traktorka kosiarki jest bardzo dobrym wyborem dla wielu rolników, ogrodników. Razem z tym sprzętem koszenie będzie szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze!